BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

TYP Farklı İllerde İşçi Alımı Yapacağını Duyurdu! 2023 İŞKUR Başvuru İle İlgili TÜM DETAYLAR! basvurusonucu

TYP 11 ilde şiddetli şekilde hissedilen deprem felaketi için işçi alımları yapacağını duyurdu. Yapılan bu duyuru sonrası ilanlar üzerinden başvurular alınmaya başlandı.

2023 yılının şubat ayında yaşanan deprem felaketi yaklaşık 11 ilde hissedildi. Deprem sonrası pek çok enkaz alanı oluştuğundan Toplum Yararına Programlar tarafından işçi alımı yapılıyor.

TYP Farklı İllerde İşçi Alımı Yapacağını Duyurdu! 

Ayrıca enkaz durumuna ek olarak depremzedelere yardım yapılması gibi noktalar içinde işçi alımı yapılacak. Deprem bölgesinde yapılacak olan çalışmalar ve yemek dağıtımı gibi durumlarda işçi alımı yapılarak belli oranda gönüllü alımı da yapılacak. Gönüllü olarak işçi olacak kişilerin ise belli başvuru şartlarını karşılayıp kısa sürede çalışmaya başlayabilir.

İşçi Alımında Aranan Kriterler Nelerdir?

Deprem bölgesine yardım için gönderilecek olan işçiler için bazı çalışma kriterleri aranıyor. Yaklaşık 30 ilde yapılacak olan işçi alımı için aranan ilk şart kişinin 18 yaş üzerinde 65 yaşından da küçük  olması durumudur. Buna ek olarak kişinin çalışacağı işler ağır olduğundan herhangi bir engel durumunun olmaması da aranan şartlar arasında yer alıyor.

typ farklı i̇llerde i̇şçi alımı yapacağını duyurdu! 2023 i̇şkur başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!
typ farklı i̇llerde i̇şçi alımı yapacağını duyurdu! 2023 i̇şkur başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!

Bu şartlara ek olarak işçi olacak kişinin en az ilkokul mezunu olması da aranan şartlar arasında yer alır. Deprem bölgesinde yapılan çalışmalar belli listelere bağlı olarak yapıldığından kişinin okuryazarlık durumu da aranmaktadır. Bu şartları karşılayan vatandaşlar TYP’nin resmi internet adresi üzerinden başvuru yaparak kısa sürede çalışmaya başlayabilir.

TYP İşçi Alımı Hangi İllerde Yapılacak?

TYP deprem bölgesinde yapılacak çalışmalar için işçi alımı yapılacağını duyurdu. 30 farklı ilde yapılacak işçi alımı için öncelik deprem bölgeleri olacaktır. Başta Adana, Malatya, Gaziantep, Kahramanmaraş,  Batman, Bingöl, Elazığ, Kilis, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şırnak, Osmaniye, Hatay, Şanlıurfa illerindeki başvurulara öncelik verilecek.

typ farklı i̇llerde i̇şçi alımı yapacağını duyurdu! 2023 i̇şkur başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!
typ farklı i̇llerde i̇şçi alımı yapacağını duyurdu! 2023 i̇şkur başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!

Bu illere ek olarak Kars, Yalova, Bilecik, Zonguldak, Antalya ve Çankırı illerinde yapılacak başvurular deprem bölgesine daha yakın olduğundan öncelik verilecek. Genelde deprem bölgesine yakın olan bölgeler tercih edilse de Ankara ve İstanbul gibi büyük illerde de işçi alımı yapılacağı duyuruldu. Yapılacak işçi alımı sürecinde tüm başvurular değerlendirilip en kısa sürede başvuru onayları yapılıp işçiler bölgeye alınacak.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu