BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı’nın Personel Alım İLANI İçin Gereksinimler Nelerdir? Başvuru İle İlgili DETAYLAR! basvurusonucu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 4857 Sayılı İş Kanunu ile 4857 Sayılı İşçilerin İşe Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre bölge birimlerinde çalıştırılmak üzere 11 sürekli işçi alacağını açıkladı.

Ulaştırma Ve Altyapı Bakanlığı’nın Personel Alımı İçin Gereksinimler Nelerdir?

Bu Kanuna göre kamu kurum ve kuruluşları için son başvuru tarihi 17 Mart 2023 olup, başvuruların 13 Mart 2023 ile 17 Mart 2023 tarihleri ​​arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden yapılması gerekmektedir.

Başvuru Şartları

Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, belirli suçlardan (devletin güvenliğine, anayasal düzene, milli savunmaya karşı suçlar vb.) mahkumiyet almamış olmak, askerlik görevini tamamlamış olmak. (Erkek adaylar için) Kamu kurum ve kuruluşlarından ihraç veya ilişiği kesilmemiş olmak, Kamu haklarından yoksun olmamak ve herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık, maluliyet aylığı almamış olması gerekir.

ulaştırma ve altyapı bakanlığı'nın personel alım
ulaştırma ve altyapı bakanlığı’nın personel alım

Genel şartların yanı sıra, ilgili yönetmelikte belirtilen rüçhan haklarına sahip olmak, vardiyalı çalışabilmek, fiziki olarak işe uygun olmak, işin gerektirdiği eğitim ve niteliklere sahip olmak gibi bazı özel şartları da taşıması gerekmektedir.

Başvuru Şartları

Başvuru sahiplerinin bu genel şartlara ek olarak Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmalarında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’te belirtilen öncelik durumlarını gösteren belgeye sahip olmaları da dahil olmak üzere bazı özel şartları taşımaları ve herhangi bir engeli bulunmaması gerekmektedir. Vardiyalı çalışmaya, her türlü hava ve seyahat koşulunda çalışabilmeye ve başvurunun son gününde ilgili tabloda belirtilen başvurulan meslek ve unvana ilişkin nitelik ve koşulları taşımaya hak kazanır.

ulaştırma ve altyapı bakanlığı'nın personel alım i̇lani i̇çin gereksinimler nelerdir? başvuru i̇le i̇lgili detaylar!
ulaştırma ve altyapı bakanlığı’nın personel alım i̇lani i̇çin gereksinimler nelerdir? başvuru i̇le i̇lgili detaylar!

Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, açık iş ilanı için başvuru süreci hakkında önemli detayları açıkladı. Adaylar, ilan edilen meslek kollarından sadece biri ve açık iş ilanında belirtilen illerden birine başvurabileceklerdir. Birden fazla il veya meslek koluna başvuru yapıldığı tespit edilirse, hiçbir başvuru kabul edilmeyecektir.

Başvuru evrakları, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından işlem listesindeki adaylardan talep edilmektedir. Evrak inceleme sonucu, ilan şartlarını sağlayan adaylar sözlü ve sözlü/uygulamalı sınava girmek üzere, kura örnekleri ile açık iş kapsamı her il ve unvan için 4 katı kadar asıl ve aynı miktarda yedek aday belirlenecektir.

 

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu