BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Uluslararası Ceza Mahkemesi Tarafından Çıkarılan Karara Göre Vladimir Putin İçin Tutuklama Kararı Belirlendi… basvurusonucu

Ukrayna’da çıkarılan savaş doğrultusundan belirlenen karara göre uluslararası ceza mahkemesi bu konuda Putin için tutuklama kararı çıkardı. Rusya dışişleri bakanlığı tarafından yapılan açıklama doğrultusundan bu kararın hiçbir anlamı ifade edilmediği belirtildi.

Uluslararası Ceza Mahkemesi Tarafından Çıkarılan Karara Göre Vladimir Putin İçin Tutuklama Kararı Belirlendi

Putin’in suçlandığı durumdan çocuk haklarını korumak ve savaşla alakalı olumsuz durumların önüne geçilmesi daha doğru olması doğrultusunda Putin hakkında tutuklama kararı verildi. Yapılan açıklamada doğrultusunda ise Moskova bu kararı yok olarak saydığını açıkladı. Kararın yok hükmünde olduğunun açıklanması ile birlikte karşı açıklama geldi. Krimlin sözcüsü Pescov tarafından yapılan açıklamaya göre Rusya’nın her kararı olduğu gibi bu kararı da yok saydığını açıkladı.

uluslararası ceza mahkemesi tarafından çıkarılan karara göre vladimir putin i̇çin tutuklama kararı belirlendi...
uluslararası ceza mahkemesi tarafından çıkarılan karara göre vladimir putin i̇çin tutuklama kararı belirlendi…

Uluslararası Toplumun Takdirine Değinildi

Uluslararası ceza mahkemesi uluslararası toplumun takdirine değindi. Burada çocukların etkilenmemesi sivil toplumun etkilenmemesi ve insanların zarar görmemesi adına savaşın durması gerektiği ve Vladimir Putin’in tutuklanması gerektiğine karar verildi. Yapılan savaşların doğuracağı olumsuz sonuçların ortaya çıkmaması adına durumunun önlenmesi adına Putin hakkında tutuklama kararı çıkarıldı.

Fakat Rusya dışişleri bakanlığı yaptığı açıklama neticesinde bu kararı tamamen yok saydığını ve kararın Bir hükmünün olmadığını ifade etti. Savaşlara engel olabilmek ve özellikle çocukların etkilenmemesi adına çıkarılan bu kararla birlikte Moskova kararı yok saydığını ifade etti.

uluslararası ceza mahkemesi tarafından çıkarılan karara göre vladimir putin i̇çin tutuklama kararı belirlendi...
uluslararası ceza mahkemesi tarafından çıkarılan karara göre vladimir putin i̇çin tutuklama kararı belirlendi…

Özellikle yurt dışı medyasında gündeme gelen durumlarda pek çok kişiye kararın ve sonucun ne olacağını merakla bekliyor. Rusya tarafından reddedilmesi fakat uluslararası ceza mahkemesi tarafından verilen kararın yok sayılmaması konusunda iki taraftan karşılıklı açıklama içerisinde. Henüz neticelenmemiş olsa da zaman içerisinde durumun nasıl bir sonuç göstereceği pek çok kişi tarafından merak konusu oldu. Rusya güvenlik konseyi başkanı yaptığı açıklamada ise bu kararı ciddiye almadıklarını ifade eden açıklamalarda bulundu.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu