BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Üniversiteler ne zaman açılacak? YÖK’ten son dakika ‘yüz yüze’ eğitim açıklaması geldi basvurusonucu

Deprem nedeniyle üniversiteler tatil edilmiş ve uzaktan eğitime geçilmişti. Üniversitelerin yüz yüze eğitimi ne zaman başlayacağı da merak konusuydu. İzmir Ege Üniversitesi üzerinden 256. üniversiteler arası kurul toplantısında deprem ile alakalı ara verilen eğitim için son dakika açıklaması geldi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, çok önemli açıklamalar yaptı.

Uzaktan eğitimin nisan ayında yeniden gözden geçireceğinin dikkatini çekerek şartlarını el vermesi durumunda uzaktan eğitimin yanında yüzde eğitim imkânının da sunulacağı açıklandı.

Hibrit sistem de masada

Özvar masada çok farklı şartların olduğunu ve özellikle de Hibrit eğitim sisteminin gözden geçirdiğinin altını çizdi. 2022-2023 eğitim öğretim yılı Bahar döneminin bazı uygulamalı programlar haricinde uzaktan eğitim yoluyla eğitimlerin başlaması yönünde karar alındığını ve bu kararın nisan ayında yeniden gözden geçirileceğini altını çizerek “Yükseköğretim kurulu olarak 1 hedeflerimiz her zaman afetler sonrasında hızlı bir şekilde eğitimin normalleşmesidir.” ifadelerini kullandı.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu