BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Yapılacak mı? Hibrit Eğitim Olacak mı? DETAYLAR! basvurusonucu

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkez uslu meydana gelen 2 büyük deprem feragatinin ardından üniversitelerde yüz yüze eğitim yerine uzaktan eğitim kararı alınmıştı. Babama kararı neticesinde üniversitelerle ilgili çok dikkat çeken bir açıklamaya yer verildi.

Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Yapılacak mı?

Yükseköğretim kurulu başkanı görevinde bulunan Erol Özvar bu yıl içerisinde yüz yüze eğitime tekrardan geçebilmek için hazırlıkların tamamlandığını bir bildirerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat vermesi ile birlikte önümüzdeki ay için üniversitelerde tekrardan yüz yüze eğitim ve hibrit eğitime geçilebileceğinin sinyalini verdi.

Yüz Yüze ve Hibrit Eğitim Başlayacak

Türkiye’deki üniversitelerde yüz yüze eğitimi geçilmesi ile alakalı olarak yükseköğretim kurulu başkanı görevinde bulunan Erol Özvar açıklamalarda bulunarak yüz yüze ve hibrit eğitimi ile çalışmaların tamamlandığından bahsetti. 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkez üslü toplamda 11 il etkilenirken 50.000 vatandaşımızda hayatını kaybetti.

üniversitelerde yüz yüze eğitim
üniversitelerde yüz yüze eğitim

Depremin ardından üniversitelerde bahar dönemini uzaktan yapılması gibi bir karar alındı alınmış olan bu karar ne kadar çok eleştirse de Nisan ayının başından itibaren tekrardan yüz yüze eğitime başlanacağı da duyuruldu. Yükseköğretim kurulu başkanı görevinde bulunan Erol Özvar nisan ayında üniversitelerde yüz yüze eğitime geçileceğinin sinyalini verirken bu konu hakkında çalışmalarını tamamladığınızda bildirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından talimat verilmesi halinde önümüzdeki ayda üniversitelerde eğitimin yüz yüze ve hibrit bir şekilde verileceği öngörülüyor.

Yükseköğretim kurulunun uzaktan eğitim sürecine adapte olabilmek için hayata geçirmiş olduğu uygulamalar ise şunlardır. Olağanüstü hal ilan edilen yerlerde bulunan üniversitelerin deprem dolayısıyla karşılaşmış oldukları sorunların çözümünde akademik ve idari görevlendirme yapılması ve aynı zamanda bilişim desteği sağlanması için üniversitelerle eleştiriler yapıldı.

üniversitelerde yüz yüze eğitim yapılacak mı? hibrit eğitim olacak mı? detaylar!
üniversitelerde yüz yüze eğitim yapılacak mı? hibrit eğitim olacak mı? detaylar!

Yükseköğretim programlarında okuyan öğrencilere istedikleri ondan itibaren bahar döneminde kayıtlarını dondurma hakkı verildi. Deprem bölgesinde bulunan üniversitelerde 1 dereceden yakını da yine bu illerde ikamet edip aynı bu ildeki üniversiteye kayıtlı olan öğrenciler de uygulamalı bir şekilde eğitimlerine devam edecek onların istek talep etmeleri halinde üniversitelerde Özel öğrenci olarak eğitimini alabilmesi mümkün hale gelecek.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu