BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Ünlü Ekonomistten Memur Maaşı Zammı Açıklaması! Mart Ayında Memura Ek Zam Var Mı? basvurusonucu

Ocak ayının 3’ünde Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanmış olan 6 aylık enflasyon doğrultusunda yüzde 16,48’lik maaş zammı alan memurlar, sonrasında yapılan refah payı düzenlemesi ile yüzde 25 oranında maaş zammına kavuştu. Yüzde 25’lik zammın açıklanmasının üzerinden 1 gün geçtikten sonra yeni bir açıklamaya daha imza atan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüzde 5’lik bir refah payının daha eklendiğini ve böylelikle de memur maaşına yapılan toplam zammın yüzde 30’a yükselmiş olduğunu müjdeledi.

Memur maaşına yansıyan yüzde 30’luk zammın ardından giderek pahalılaşmaya devam eden gündelik hayat şartları, artış oranının kısa süre içerisinde erimesine sebep oldu. Bu durum memura yeni bir zammın yansıtılma ihtimalini düşündürürken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’in geçtiğimiz günlerde paylaşmış olduğu öngörüsü tekrar gündeme geldi. Uzman Memiş’in tahminleri sosyal medyayı ayağa kaldırırken ek zam haberinin doğru olup olmadığı da merak edildi.

“YÜZDE 15” ZAM DEMİŞTİ!

Ekonomi piyasalarına ilişkin yaptığı değerlendirmeler ile adından söz ettirmeye devam eden Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, dolar endeksine ve altın fiyatlarına ilişkin yaptığı tahminler ile de yatırımcıların ve potansiyel yatırımcıların dikkatlerini çekti. Her söylediği adete ekonomiye yön veren Memiş’in, geçtiğimiz haftalarda yapmış olduğu bir açıklama tekrar gündeme geldi.

Geçtiğimiz haftalarda yeni bir açıklamaya imza atarak ekonomi piyasalarını değerlendiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, maaş zamlarına ilişkin de bir öngörüsünü paylaşmıştı. Uzman Memiş, o açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı: “Mart ayının ortasında memur ve emekliye yüzde 15 zam. Mayıs ayının ilk haftasında da seçim. Beklentim bu yönde.”

SOSYAL MEDYA AYAĞA KALKTI!

Memur maaşlarının zamlanmasına yönelik talepler devam ederken sosyal medyada da bu taleplerin paylaşılmaya başlanmış olduğu görüldü. Memurlar, 5 bin TL’lik ek zam talep ettiklerini paylaşmaya devam ediyorlar.

EMEKLİ MAAŞI GÜNCELLENDİ!

Bugünlerde memur maaşlarına zam yapılıp yapılmayacağı konuşulmaya devam edilirken en düşük emekli maaşının güncellendiği duyuruldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 bin TL’lik artış ile en düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL’ye yükseltilmiş olduğunu açıkladı.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu