BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Ünlü Kripto Analistinden Altcoin Yatırımcılarına Uyarı! Bu Kez Bitcoin’i Takip Etmeyebilirler! basvurusonucu

Altın ve döviz yatırımlarına alışan yatırımcılar ve diğer vatandaşlar için alternatif bir yatırım aracı olarak ortaya çıkan ve son dönemlerde birçok ülke yönetimi tarafından para birimi olarak kabul edilerek başarılı bir atılım gerçekleştiren kripto paralar, yükselen grafikleri ile dikkat çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz senelerde yatırımcılarına ciddi oranlarda kazanç sağlayan, sonrasında ise hem yükselen enflasyonun etkisi hem de kripto borsalarının üzerinde artan baskılardan kaynaklı olarak sert gerileyen kripto paralar, son dönemlerde Amerikan ekonomi piyasasını doğrudan etkileyen olaylar karşısında tekrar yükselişe geçti.

FED Başkanı Jerome Powell’ın konuşmalarının ardından yükselişe geçen, sonrasında ise Amerikan bankalarının iflasları ile yükseliş hızlarını artıran kripto paralar, aylar sonra mevcut yatırımcılarının yüzlerini güldürdü. Özellikle 9 ayın üzerine 28 bin dolar seviyesini aşmayı başaran Bitcoin, kripto yatırımcılarını eski kazançlarına geri dönüş sürecinin başladığını düşündürerek umutlu tabloların ortaya çıkmasını sağladı.

Lider kripto para Bitcoin’de gözlenen yukarı yönlü hareketleri takip eden yükselişe geçen altcoinler de son dönemlerde yatırımcılar ve potansiyel yatırımcılar tarafından ilgi ile takip edilmeye başlandı. Tüm bu olumlu gelişmeler yükselen grafiklerin devam edip etmeyeceğini öğrenmek isteyen vatandaşların analistlerin güncel değerlendirmelerini takip etmelerine aracılık ederken yüz binlerce kişi tarafından takip edilen ünlü kripto analisti Benjamin Cowen, yeni bir değerlendirmede bulundu. Cowen tarafından yapılan değerlendirme, altcoin yatırımcılarını endişelendirdi.

“2021’DE OLDU DİYE ŞİMDİ DE OLACAK DİYE BİR ŞEY YOK!”

785 bin YouTube kullanıcısı tarafından yakından takip edilen ünlü analist Benjamin Cowen, son dönemlerde Bitocin’in yükselişini takip eden altcoinlere ilişkin yeni bir değerlendirmede bulundu. Cowen, altcoin yatırımcısını endişelendiren değerlendirmesinde şu ifadelere yer verdi: “Yatırımcıların, sırf 2021 yılında gerçekleşti diye altcoin piyasasının yine Bitcoin’i takip edeceğini varsayarken biraz daha dikkatli olmaları gerektiğini düşünüyorum. Aslına bakılırsa altcoin piyasasının bu ralliden sonra her zaman için Bitcoin’i takip etmediğini ve bu sebep ile de altcoin piyasanın Bitcoin çiftlerinde devalüasyona sebep olmaya devam edeceğini gözler önüne seren pek çok örnek bulunuyor.”

“KRİTİK DİRENÇ ALANINI AŞACAK!”

Bitcoin’e ilişkin grafikleri yakından takip eden Cowen, kripto paralara yönelik uygulanan düzenleme baskısının altcoin piyasalarında belirsizliğe sebep olduğunu ancak Bitcoin’in kritik direnç alanını en iyi şekilde aşacağını ileri sürdü.

RESESYONA DİKKAT ÇEKTİ!

Altcoin piyasasına yönelik düzenleme riskinin oluşturduğu belirsizliğe ve bu senenin sonlarında ya da gelecek senenin başlarında gerçekleşebilecek olan resesyon riskine dikkat çeken Cowen, altcoinlerin bu süre içerisinde sığınak olarak görülemeyeceğini ancak Bitcoin’in sığınak olarak değerlendirilebileceğini ifade etti.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu