BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Uzman İslam Memiş Duyurdu: Para Savaşları Başladı! Bankalar Dijital Para Sistemi Düşüncesi İle Mi İflas Ettirildi? basvurusonucu

Alanında büyük başarılara imza atan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, özellikle 2021 yılının son çeyreğine para piyasalarında ve altın piyasasında yaşanan ani çıkışların ardından ülke genelinde tanınmaya başladı. Yatırımcılar, yatırım yapmak isteyenler, ülke ekonomisine ilişkin bilgi sahibi olmak isteyenler ve diğer vatandaşlar tarafından yakından takip edilen isimlerden birisi haline dönüşen Uzman Memiş, yakın ve uzak vadede yaptığı tahminler ile de öne çıkmaya başladı.

Son dönemlerde küresel çapta ortaya çıkan olumsuz ekonomik gelişmelerin ardından daha da yakından takip edilmeye başlanan Uzman İslam Memiş, Amerika’da yaşanan bankacılık krizinin ekonomi piyasalarına olan etkilerini değerlendirdi. Özellikle petrol fiyatlarına dikkat çeken Uzman Memiş, tahminlerini de açıkladı.

PARA SAVAŞLARINA DİKKAT ÇEKTİ!

Tv100’deki yeni yazısında mevcut ekonomik gelişmeleri değerlendiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş hem yurt içinde hem de yurt dışında bir para savaşının olduğuna dikkat çekti. Amerika’da iflasını açıklayan üç bankanın piyasalarda tedirginliğe ve belirsizliğe yol açtığını belirten Memiş, ayrıca ekonomik verilerin karışık gelmiş olduğuna da değindi.

DİJİTAL PARA SİSTEMİNİ VURGULADI!

Amerika’da iflası açıklanan üç dev bankaya dikkat çeken Uzman Memiş, “Üç bankanın iflasına göz yummuş olmaları, durumun diğer ülkelere sıçrama olasılığının olması akıllara ‘Dijital para sistemine mi geçilecek?’ sorusunu getiriyor” diyerek ortaya önemli bir tez attı.

“FAİZ ARTIRIMLARI DURABİLİR!”

Enflasyon ile mücadele kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Bankası faiz indirimi veya sabit faiz kararları alırken FED ve Avrupa Merkez Bankası faiz artırımı yolunu tercih etti. Bir süredir bu döngüde devam eden faiz kararlarına değinen Uzman İslam Memiş, haziran ayından sonra para politikalarında değişikliğe gidilebileceğini ve faiz artırımlarının durdurulabileceğini ifade etti.

PETROL FİYATLARINA DEĞİNDİ!

Risklerin arttığı süreçlerde piyasanın bir bahane bulmak için yarıştığını ifade eden Uzman Memiş, bu haftanın bahanesinin de bankaların iflaslarının olduğunu belirtti. Gelecek hafta bahanenin FED’in faiz kararı olacağını belirten Memiş, bu savaştan bir kazananın ve bir kaybedenin çıkacağını vurguladı.

“Bir savaş var, bu kesin” diye Uzman Memiş, petrol fiyatlarına da değinmeden edemedi. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen petrol fiyatlarının düşüşte olmasının hiç hayra alamet olmadığını belirten Uzman Memiş, “72 dolar karşısındaki petrol fiyatının piyasasını izliyoruz” dedi.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu