Finans Başvuru

Vakıfbank KOBİ Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir? 2022

Vakıfbank KOBİ Kredi Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Vakıfbank KOBİ kredisi işletmelerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak, hammadde ve diğer kaynak masraflarını karşılamak, borçlarını ödemek ve ARGE çalışmaları için kullanmak amacı ile kullandığı kredi çeşitleri arasında yer almaktadır. Bireysel müşterileri olduğu gibi tüzel kişiler olarak kabul edilen firmalara da kredi desteği sağlamakta olan Vakıfbank, KOBİ Kredileri sunması ve bu kredilerin düşük faizli olması konusunda da diğerlerinden ayrılmaktadır. Yapılan başvurunun sonucunun öğrenilmesi için Vakıfbank KOBİ kredi başvuru sonucu, bankalara bizzat müracaat ederek ya da çağrı merkezleri aracılığı ile öğrenilebilir.

Şube Aracılığı ile KOBİ Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Vakıfbank şube kredi sonucu öğrenme işlemlerinin en doğru kaynaktan öğrenilebileceği yerler arasında yer almaktadır. İşletme bankacılığında da her firma için merak edilen soruların sorulabileceği ve bankacılık konusunda destek alınabilecek bir müşteri danışmanı bulunmakta ve aktif olarak görev yapmaktadır. Doğrudan bankacınız aracılığı ile kredi başvurusu yapabileceğiniz gibi, buradan da en doğru şekilde sonucu öğrenebilir, doğrudan kredinizi şube aracılığı ile fiziki olarak teslim alabilir ya da kredi başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda, neden olumsuz sonuçlandığına dair bankacınız ile konuşarak durumu anlayabilirsiniz.

KOBİ Destek Kredisi Sonucu SMS Olarak Gelir Mi?

Vakıfbank KOBİ kredisi sonucu SMS yolu ile doğrudan şirket telefonuna gönderilmektedir. Ancak bunun için başvurunun şirkete kayıtlı olan cep telefonu aracılığı ile gerçekleşmiş olması gerekmektedir. Bireysel başvurular gibi, firma bilgileri doldurularak Vakıfbank tarafından belirlenen faiz oranlarından kredi kullanımı sağlanabilmektedir. KOBİ destek kredisi sonucu 48 saat sonra SM olarak şirket telefonuna onay ya da olumsuz mesaj olarak gönderilebileceği gibi, doğrudan bankacınız ile kontak halinde kalarak da telefon yolu ile sonucu öğrenebilmeniz mümkündür. Ayrıca Vakıfbank mobil uygulamasını aktif olarak kullanıyorsanız, mobil bankacılık aracılığı ile de şirket hesabına erişip ‘Başvurularım’ bölümünden sonucu görüntüleyebilirsiniz. Vakıfbank KOBİ kredi başvuru sonucu bu yollar ile öğrenilebilmektedir.

Vakıfbank KOBİ Kredisi Faiz Oranları Nedir?

Vakıfbank KOBİ kredisi faiz oranları bankanın belirlenmiş olan kredi puanı, sicili vergi listesi ve bütün ödeme detayları incelendikten sonra banka tarafından müşteriye sunulmaktadır. Hem vadeler hem de taksit miktarı, müşteri ve bankanın anlaşmasına göre belirlenebilmektedir. KOBİ’ler Vakıfbank gibi devlet bankaları aracılığı ile ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile bankalardan kredi paketleri alabilmektedir. Kredi faiz oranları ise genelde bankadan bankaya göre değişiklik göstermekle beraber, bu değişikliğin diğer bir temel sebebi de bankanın KOBİ’nin ödeme geçmişini detaylı incelemesine dayanmaktadır. Riskin yüksek olduğu durumlarda banka yüksek faiz sunabilir. Ödeme geçmişinin düzenli olduğu ve kredi puanının yüksek olduğu durumlarda şirketler diğerlerine göre daha kolay bir şekilde kredi kullanımı yapabilmektedir.

Vakıfbank KOBİ Kredisine Nasıl Başvuru Yapılır?

  • Vakıfbank KOBİ kredisi başvuru yapmak için faiz oranlarını görüşebilmek, şartlar konusunda bilgi alabilmek için en yakın Vakıfbank şubesine gitmek, kredi çekmek isteyenler için gayet avantajlı olacaktır. En doğru bilgileri buradan edinebilecekleri gibi, ilgili evrakları da teslim edebilmeleri için şubeleri ziyaret etmeleri gerekmektedir.
  • Kredi başvurusunu KOBİ maksatlı olarak yapacak kişilerin bilançolar, cari yıl açıkları, vergi levhaları, şirket sicili, SGK bildirgeleri, şirket sahiplerinin sicillerinin incelenmesi için kimlikleri ve bankanın talepleri doğrultusunda ek belgeler istenmektedir. Bütün bunların sağlanması halinde bankaya doğrudan başvuru sağlanabilir. Bu aşamada işletmeye özel kredi faiz oranı verilmektedir.
  • Daha sonra Vakıfbank KOBİ kredi başvuru sonucu da SMS yolu ile ya da doğrudan banka şubesini ilgili günde ziyaret ederek de öğrenilebilir. Daha fazla kredi başvuru sonucu ve nakit ihtiyaçlar için buraya tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu