BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Windows 11, Neredeyse 30 Yıldır Süren Bir Geleneği Değiştiriyor basvurusonucu

Microsoft programının geliştiricisi tarafından Windows 11 güncellemesinde bulunan  başlat menüsü ve  görev çubuğu başta olmak üzere güncel yenilikler getirildi.

Windows 11, Neredeyse 30 Yıldır Süren Bir Geleneği Değiştiriyor

Windows uygulamasının yapmış olduğu son güncel değişiklik, yıllardır insanların kullandığı Windows alışkanlığını bozarak yeni bir sistem sunuyor.

Kullanıcıların Yeni Sürüm Hakkındaki Tepkisi

Microsoft şirketinin başlat sekmesindeki değişikliklerden yola çıkılarak uygulama içeriğindeki değişikliklere kadar A’dan Z’ye bütün uygulamalar  Windows 11 güncellemelerini hazır hale getirilmek için çalışılıyor. Fakat bazı yapılan güncellemelerde sorun çıkıyor veya Windows kullanıcıları tarafından beğenilmemekte.

windows 11, neredeyse 30 yıldır süren bir geleneği değiştiriyor
windows 11, neredeyse 30 yıldır süren bir geleneği değiştiriyor

Microsoft şirketi şimdi ise  30 yılı aşkın bir süredir kullanılan hızlı ekran görüntüsü seçeneği  için kullanılan Print Screen tuşunun görev ve işlemcisini değiştirerek kullanıcılara yenilik sunuyor.  Print Screen tuşuna basmak, artık Windows 11 güncel sürümü için kısa yol oluştururken, Windows 95 sürümünden bu yana kullanılan bir kısa yol halini aldı.

windows 11, neredeyse 30 yıldır süren bir geleneği değiştiriyor
windows 11, neredeyse 30 yıldır süren bir geleneği değiştiriyor

Artık yeni güncel sürüm ile bu sistem değişiyor. Yeni Windows 11 Insider Preview sürümüne ait  Print Screen tuşuna bastığında, Windows ekran görüntüsü alınıp pano sekmesine kaydetmek yerine ekran alıntısı için tasarlanmış aracını çalıştırıyor. Microsoft uygulaması Ayarlar, erişilebilirlik ve klavye sıralaması ile bu seçeneğin kapalı konumuna getirilme özelliğinin olduğunu söylüyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu