BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

YÖK 40 Sözleşmeli Aşçı, Şoför ve Temizlik Personeli Alımı Yapacak! Başvuru İle İlgili DETAYLAR! basvurusonucu

Resmi gazete de yayınlanan ilanla birlikte YÖK 40 sözleşmeli aşçı şoför ve temizlik personeli alımı yapılacağını duyurdu.

Yök 40 Sözleşmeli Aşçı, Şoför ve Temizlik Personeli Alımı Yapacak

Yükseköğretim kurulu başkanlığında çalışmayı planlayan kişiler için aşçı şoför ve temizlik personeli olarak 40 kişinin alınacağı bildirildi. Başvuru şartları sağlandığı sürece başvuru tarihleri içerisinde kişi kendi özellikleri ya da çalışmak istediği alan doğrultusunda kolaylıkla başvurabilir. Alım yapılırken KPSS puanlama sıralaması doğrultusunda alım gerçekleştirilecek. Sınavına girmiş ve bu sınavdan yeterli puanı almış olan kişilerin değerlendirilmesi gerçekleştirilecek. Ön lisans ve lisans mezunları olmak üzere toplamda 40 kişi personel alımı gerçekleştirilecek. 5 şoför, iki aşçı, 5 temizlik görevlisi, iki garson, bir bulaşıkçı ve 25 güvenlikçi olmak üzere farklı meslek alanında 40 kişi alım gerçekleştirilecek.

Adaylardan istenen açıklamalar belirlendi.

yök 40 sözleşmeli aşçı, şoför ve temizlik personeli alımı yapacak! başvuru i̇le i̇lgili detaylar!
yök 40 sözleşmeli aşçı, şoför ve temizlik personeli alımı yapacak! başvuru i̇le i̇lgili detaylar!

Şoför Alımı Şartları

Şoför alımlarında 1 önlisans 4 lise mezunu alınacak. Karayolları Genel müdürlüğü inince onaylanmış olan E sınıfı ehliyete sahip olmak gerekiyor. Ayrıca 35 yaş uygulaması isteniyor. Fiilen bu meslekte 5 yıl çalışmış olmak ve tecrübe etmiş olmak gerekiyor. KPSS’den 60 puan ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

Aşçı Alımı Şartları

Asci alımında 1 lisans ve bir ön lisans mezunu kişiler olması gerekiyor. Lise için düz veya dengi meslek yüksek okulu okumak gerekiyor. Meslek yüksek okulu başvurusu yapılacaksa eğer hazır yemek ve aşçılık, yemek pişirme teknikleri, aşçılı ile gemi aşçılıgi bölümleri, gibi bölümlerin en az 2 yıllık bölümlerinden mezun olmuş olmak gerekiyor.

Temizlik Personeli Alımı Şartları

Erkek lise veya dengi okullardan mezun alımı yapılacaktır. Günlük okulla alakalı verilen belli başlı alanlarda temizlik işleri ile ilgilenilmesi gerekiyor. Kpss ye girmiş olmak ve taban puanını almış olmak gerekiyor.

yök 40 sözleşmeli aşçı, şoför ve temizlik personeli alımı yapacak! başvuru i̇le i̇lgili detaylar!
yök 40 sözleşmeli aşçı, şoför ve temizlik personeli alımı yapacak! başvuru i̇le i̇lgili detaylar!

Garson Alımı

Erkek adayların başvuracağı bir ilan olup 35 yaşından gün almamış olmak gerekiyor. Ayrıca ortaöğretim belgesi gerekiyor.

Bulaşıkçı Alımı

Lise diploması gerekli olan iş ilanında bulaşıkhanenin genel bulaşığından sorumlu olunuyor.

Güvenlikçi Alımı

6 kadın ve 19 erkek olmak üzere 25 güvenlikçi alımı gerçekleştirilecek. Meslek yüksek okulu mezuniyet belgesi olanlar bu ilana başvuruda bulunabilecek. KPSS puanından ilgili puan türünden 60 puan ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu